Top

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 7 Beslenme Önerisi

1. Tüp bebek tedavisinde başarıyı artıran etkenlerden biri de ideal kiloda olmaktır. Tedaviye başlamadan önce ideal kiloyu yakalamak için uzman bir diyetisyenden yardımı alın.

2. Tüp bebek tedavisi sürecinde bol sıvı tüketmek gerekir. Günde en az 2-3 litre su için. Tükettiğiniz çay-kahve, kola, maden suyu vb. içeceklerin suyun yerini tutmayacağını unutmayın.

3. Tüp bebek tedavisi süresince nohut, kuru fasulye, barbunyaya sofranızda sıkça yer verin. Haftalık yemek programında en az 2 gün kuru baklagiller olmasına özen gösterin.

4. Balık, protein, mineral ve Omega-3 bakımından en zengin besinlerin başında gelir. Haftada en az üç kez balık tüketmek, tedavi başarısını olumlu yönde etkiler.

5. Kızartma, ızgara gibi pişirme yöntemleri yerine; haşlama, buğulama, fırında pişirme yöntemlerini tercih edin. Makarna ve sebzeleri de fazla haşlamayın.

6. Folik asit yönünden zengin olan yeşil yapraklı sebzeleri ve fındık, badem gibi kuruyemişleri dengeli bir şekilde tüketin.

7. Şeker yerine kullanmakta olduğunuz tatlandırıcılar var ise tüp bebek tedavisi sürecinde bu ürünlerden uzak durun.

  • 12.02.2019
  • 1267

@2023 Tüm hakları saklıdır. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemiş sayılırsınız.

www.medlinetupbebek.com

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.