Top

Stresinizi Kontrol Altına Alın

Bebek sahibi olmak için tüp bebek yöntemine başvuran çiftlerin streslerini kontrol edebiliyor olması tedaviye büyük katkı sağlıyor. Bu süreçte stresi kontrol altına alarak yönetmek, hareketli yaşam ve düzenli yapılan spor veya egzersiz ile birlikte sağlıklı beslenme gibi faktörleri yaşam tarzı olarak benimsemek başarı şansını artırıyor.

Spor veya egzersiz yapın

Aslında tüp bebek tedavi süreci kararı alındığı anda tedavi başlamış demektir. Bu nedenle hastanın tedavi sürecine kendini mutlaka psikolojik olarak da hazırlaması gerekir. Stresi azaltmak için sosyalleşip çeşitli aktivitelerde bulunmak, düzenli egzersiz veya spor yapmak, doğa ile iç içe zaman geçirmek bireyi fiziksel ve ruhsal olarak da tedavi sürecine hazırlayacağından başarı şansı artacaktır.

Hastalar, doktorlarına danışmak kaydı ile tüp bebek tedavi sürecinde haftada 2-3 kez yürüyüşe çıkılabilir, çeşitli egzersizleri düzenli olarak yapabilirler.

Baba adaylarına da iş düşüyor!

Tüp bebek tedavi sürecinde baba adaylarına da büyük görevler düşüyor. Baba adayının eşi ile arasındaki iletişimi her zamankinden daha yoğun olmalı, ona her konuda destek vermelidir. Tedavi sürecinin olumsuz sonuçlanacağı endişesi çift tarafından bir kenara bırakılmalı ve tekrar deneme şansının var olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca gerekli durumlarda bir psikologdan destek almak da bu sürece yarar sağlayabilir.

  • 28.06.2019
  • 813

@2023 Tüm hakları saklıdır. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemiş sayılırsınız.

www.medlinetupbebek.com

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.