Top

Kalite Yönetim Sistemimiz

Özel Medline Adana Hastanesinin en güçlü yanlarından biri JCI Akreditasyon belgesine sahip olma isteğinin hastanemizin temelleri atılırken verilmiş olması ve kalite departmanının henüz hastanemiz açılmadan kurulmuş olmasıdır. Hastanemizde hastalara her açıdan güvenli, yüksek kalitede sağlık bakım hizmetinin sunulması, hasta güvenliği, organizasyonel performansın ölçülmesi, geliştirilmesi amacıyla tıbbi ve idari tüm hastane çalışanları ile birlikte ekip olarak kalite çalışmaları yapılmaktadır.

Hastanemiz ilk JCI denetimini 01-04 Mart 2010 tarihinde geçirmiştir. Denetçilerimizden aldığımız bilgiye göre Uluslararası Hasta Güvenliği konusunda çok az hastane uygunsuzluk almadan bu belgeye sahip olmaktadır. Medline Adana Hastanesi olarak yeni açılmış bir hastane olmamıza rağmen hasta güvenliği ve kalite standartları altında sıfır hata ile bölgenin ilk JCI akreditasyonuna sahip olmuş bir hastaneyiz. Amacımız hastalarımıza uluslararası kalite standartlarında hizmet vermeyi sürdürürken sürekli ölçerek, kendi süreçlerimizde iyileştirmeler yaparak hizmet kalitemizi arttırmaktır.

Sağlıkta uluslararası standartları belirleyen Joint  Commision International (JCI) belgesini açıldığı günden kısa bir süre sonra alarak bölgemizde öncü rol oynayan Özel Medline Adana Hastanesi bu kalite yolculuğuna devam ettiğini gösterdi. Hastanemiz üçüncü akreditasyon (reakreditasyon) denetimini 29 Şubat - 03 Mart 2016 tarihinde geçirmiştir.

Dört gün süren ve çeşitli ülkelerden gelen konusunda yetkin denetmenlerin yoğun değerlendirmelerinden sonra “JCI Akreditasyon Belgesi”ni 3 yıl daha kullanmaya hak kazanmıştır.

Dördüncü JCI denetimi (reakreditasyon) ise 26 Şubat – 01 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu denetim süresince yine yurt dışından hastanemize gelen bağımsız denetçiler tüm prosedürlerimizi ve alanlarımızı en ince ayrıntısına kadar incelediler. Değerlendirmeler sırasında 1000’den fazla kriter tek tek gözden geçirildi. Bunun sonucunda Medline Adana Hastanesi; hekimleri, çalışanları, kendi içinde aralıksız uyguladığı kalite kontrol denetimleri ve tesisi ile ulaştığı standartlardan ödün vermeyerek JCI akreditasyonunu 01 Mart 2022 tarihine kadar geçerli olacak şekilde 4. kez yenileme başarısını gösterdi.

Amerika merkezli ve bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren Joint  Commission International  (JCI) hastanelerin dünya standartlarında olduğunun onaylamak için düzenli aralıklarla ve son derece titiz bir şekilde denetim yapmaktadır.

Özel Medline Adana Hastanesi, uluslararası standarda sahip bir hastane olarak bölge halkının yanı sıra çevre ülke vatandaşlarına da en kaliteli hizmeti vermeye devam edecektir.

JCI ve Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgelerimiz

Eklenme Tarihi: 25.10.2018 12:20:08
Toplam Sayfa Gösterimi: 1955

@2022 Tüm hakları saklıdır. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemiş sayılırsınız.

www.medlinetupbebek.com