Top

Kalite Yönetim Sistemimiz

Özel Medline Adana Hastanesi’nin en güçlü yanlarından biri; küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI (Joint Commision International) akreditasyon belgesine sahip olma kararının hastanemizin temelleri atılırken verilmiş olması ve buna istinaden kalite birimimizin hastanemiz daha açılmadan kurulmuş olmasıdır. Hastanemizde hastalara her açıdan güvenli, yüksek kalitede sağlık ve bakım hizmetlerinin sunulması, organizasyonel performansın ölçülmesi ve geliştirilmesi amacıyla tıbbi ve idari tüm hastane çalışanları ile birlikte ekip olarak kalite çalışmaları yapılmaktadır.

Hastanemiz ilk JCI denetimini 01 - 04 Mart 2010 tarihinde geçirmiştir. Denetçilerimizden aldığımız bilgiye göre “Uluslararası Hasta Güvenliği” konusunda çok az hastane uygunsuzluk almadan bu belgeye sahip olabilmiştir. Özel Medline Adana Hastanesi olarak, o tarihte yeni açılmış bir hastane olmamıza rağmen, hasta güvenliği ve kalite standartları konusunda sıfır hata ile bölgenin ilk JCI akreditasyonuna sahip sağlık kuruluşu olarak hizmet vermeye başladık. Amacımız hastalarımıza uluslararası kalite standartlarında hizmet vermeyi sürdürürken, bununla ilgili sürekli ölçümler ve değerlendirmeler yaparak kendi süreçlerimizde iyileştirmeler elde etmek ve hizmet kalitemizi sürekli olarak bir üst seviyeye taşımaktır.

Sağlıkta uluslararası standartları belirleyen JCI belgesine açıldığı günden kısa bir süre sonra layık görülerek bölgesinde öncü bir rol oynayan Özel Medline Adana Hastanesi, 2010 yılında çıktığı kalite yolculuğuna devam ederek, beşinci akreditasyon (reakreditasyon) denetimlerini 27 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında geçirmiştir.

5 gün süren ve değişik ülkelerden bu denetim için özel olarak atanan, konusunda uzman denetmenlerin 1000’den fazla kriter üzerinden yaptığı yoğun değerlendirmelerden sonra hastanemiz, “JCI Akreditasyon Belgesi”ni 2025 yılına kadar üç yıl daha kullanmaya hak kazanmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren JCI, kapsamlı bir denetimden sonra akredite ettiği kuruluşların tıbbi ve yönetsel performansını sürekli olarak izlemeye devam etmektedir.

Özel Medline Adana Hastanesi, ‘Sağlığın Merkezi” olma vizyonu ile çıktığı kalite yolculuğunda, 2010 yılından bu yana aralıksız sahip olduğu JCI akreditasyonu ile bölge halkının yanı sıra çevre ülke vatandaşlarına da uluslararası standartlarda hizmet sunmaya devam edecektir.

JCI ve Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgelerimiz

Eklenme Tarihi: 25.10.2018 12:20:08
Toplam Sayfa Gösterimi: 2979

@2024 Tüm hakları saklıdır. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemiş sayılırsınız.

www.medlinetupbebek.com

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.